گیربکس سهند

گیربکس سهند

گیربکس سهند

گيربکس های صنعتی تجهیزاتی هستند که براي انتقال توان مکانيکي از يک منبع توليد توان به يک مصرف کننده و هچنين برآورده کردن گشتاور و سرعت دوراني مورد نياز در سمت مصرف کننده به کار مي رود. گيربکس صنعتی درواقع يک واسطه بين منبع توان و مصرف کننده توان مي باشد که انعطاف پذیری لازم را بين منبع توان و مصرف کننده توان بر قرار مي کند.

در گیربکس های صنعتی نوع سوخت منبع توليد توان اهمیت انچنانی ندارد ، بلکه اين مسئله مهم است که در سمت شفت ورودي به گيربکس، توان توليد شده را به صورت گشتاور به این ووسیله منتقل نماید. از دستگاه­ هايي که توان مورد نياز گيربکس های صنعتی را تامين می کنند می توان به الکتروموتورها – موتورهاي بنزيني و گاز سوز – موتورهاي ديزل – توربين هاي بخار – توربين هاي گازي، آبي و یا توربين هاي بادي – موتورهاي جت و … مي­باشند. مصرف کننده هم مي تواند هرنوع وسیله ای باشد فقط کافي است که این مصرف کننده بتواند توان خروجي از گيربکس صنعتی را بصورت گشتاور دريافت کند.

کاربرد گیربکس صنعتی

صنعت تولید شکر : در این صنعت دو گیربکس خورشیدی و هلیکال گزینه‌های کاربردی معرفی می‌شوند. با استفاده از این نوع گیربکس‌ها می‌توان گشتاور و سرعت نیروی تولید شده توسط موتور را مدیریت کرد.

فولادسازیدر صنعت تولید فولاد ویژگی‌های مهمی چون قدرت و ظرفیت و دقت بالای گیربکس‌ها مهم تلقی می‌شوند. با توجه به ویژگی‌های ذکر شده، گیربکس‌های خورشیدی و پینیون انواع مفید این قطعات برای صنعت فولادسازی معرفی می‌شوند. با کاربری این نوع گیربکس‌ها می‌توان عملکردی پایدار و حرکتی نرم را ایجاد کرد.

سیمان سازیدر صنعت تولید سیمان از گیربکس‌های بسیار قوی استفاده می‌شود که گشتاور زیادی را تحمل می‌کنند. از این رو آشنایی با گیربکس‌ های صنعتی با ویژگی کارایی بالا در این صنعت ضرورت دارد. با توجه به اندازه و قدرت بسیار بالای موتورهای مورد استفاده در این صنعت، گیربکس‌های هلیکال و شافت مستقیم انواع مفیدی در صنعت سیمان به شمار می‌آیند. با استفاده از این نوع گیربکس‌ها می‌توان از گشتاور تولیدشده در موتور بهترین خروجی را دریافت کرد.

صنعت تولید کاغذبه طور معمول در صنعت تولید کاغذ گیربکس‌ها جهت کنترل نیرو و سرعت ماشین تولید کاغذ کاربرد دارند. گیربکس‌های خورشیدی بهترین نوع این قطعات برای صنعت ذکر شده تعریف می‌شوند.

با توجه به تنوع کاربرد و استفاده از گیربکس های صنعتی در صنایع مختلف، این مبدل در انواع مختلفی تولید و به بازار مصرف عرضه می گردند. اما در حالت کلی گیربکس‌های صنعتی به دو گروه افزاینده و کاهنده طبقه بندی می‌شوند. در نوع گیربکس کاهنده کاهش سرعت و در نتیجه افزایش گشتاور خروجی را خواهیم داشت در حالیه در گیربکس های افزاینده، سرعت افزایش و گشتاور کاهش می یابد. (گشتاور همان نیرویی است که باعث چرخش یک جسم حول یک محور می‌شود)

از گیربکس های رایج مورد استفاده در صنعت می تواند به موارد زیر اشاره نمود :

شرکت گیربکس سهند

شرکت سهند دور بعنوان یکی از تولیدکنندگان گیربکس های صنعتی  از سال ۱۳۶۲ با تولید انواع گیربکس های حلزونی شروع به فعالیت خود را آغاز نموده است ، این شرکت در سال ۱۳۷۸موفق به اخذ گواهینامه ISO9002 گردید. از سال ۱۳۷۶ و با راه اندازی واحدهای مختلف تحقیق و توسعه اقدام به تولید انواع گیربکس های صنعتی خاص جهت مصرف در کارخانجات مختلف کشور نموده است.

امروز شرکت گیربکس سهند با تبعیت از اصول تولید و کیفیت و با بکارگیری مهندسین مجرب و متخصصین فنی و اجرایی و همچنین با استفاده از نرم افزار های جامع مهندسی موفق به تولید انواع گیربکس های هلیکال، حلزونی، هیپوئیدی، مخروطی مارپیچ و اسپروئیدی با توان هایی از ۰/۱۲ کیلووات تا ۱۵ مگاوات میباشد.

تولیدات شرکت گیربکس سهند

گیربکس سهند انواع گیربکس حلزونی را تولید و روانه بازار مصرف میکند. از تولیدات این شرکت می توان به گیربکس VF نرمال سهند، گیربکس MVF نرمال سهند، گیربکس VF FC سهند،  گیربکس MVF FC سهند ، گیربکس SN سهند، گیربکس کتابی سهند ( سری W سهند )، گیربکس شیر آلات سهند اشاره نمود. تولیدات شرکت گیربکس سهند دارای یک سال گارانتی می باشند.

انواع گیربکس حلزونی سهند

گیربکس حلزونی سهند سری W

گیربکس حلزونی سری W

گیربکس حلزونی سری W

یکی از پرکاربردترین تولیدات شرکت گیربکس سهند، گیربکس حلزونی سری W می باشد که به علت محدودیت فضا و نیاز به انتقال قدرت بالا استفاده از این نوع گیربکس افزایش پیدا کرده است، این نوع گیربکس ها مشابه گیربکس های کتابی حلزونی با ظاهری مکعبی شکل هستند با این تفاوت که بدنه این گیربکس ها از جنس آلمینیوم بوده و این مسئله باعث انتقال حرارت بهتر و راندمان قدرتی بالاتر نسبت به سری U شده است. گیربکس حلزونی سهند سری W در 7 سایز و با نسبت های گوناگون تولید میشوند.

این گیربکس ها در صنایع گوناگون مانند ماشین آلات بسته بندی ، صنایع چوب و کاغذ ، صنایع غذایی،  صنایع  کشاورزی ، بالابرها ،  میکسرها و بسیاری موارد دیگر میباشد.

مزایا:

 • مقرون به صرفه
 • صدای کم
 • طول عمر بالا
 • ظرفیت بسیار بالا
 • حداقل فضای نصب
 • حالات نصب متنوع
 • ضریب اطمینان بالا
 • بازه وسیع انتخاب سرعت خروجی
 • بازه  وسیع انتخاب گشتاور خروجی

معایب:

 • عدم امکان استفاده در دورهای 1500rpm
 • دمای کاری بالا (به علت مکانیسم درگیری چرخ دنده ها)
 • راندمان نسبتا پایین (نهایتا 65%)

گیربکس سهند سری U

گیربکس سری U

گیربکس سری U

این گیربکس ها که به گیربکس های سری کتابی معروف می باشند به علت شکل مکعبی خود این امکان را به مصرف کننده می دهد که در تمامی حالت های نصبی بدون تغییر در ساختار گیربکس از آن استفاده نماید. گیربکس حلزونی سهند سری U دارای بدنه چدنی می باشد و از سایز 110 تا 300   با شافت بلند و کوتاه تولید میشود.

مزایا:

 • مقرون به صرفه
 • صدای کم
 • طول عمر بالا
 • حالات نصب متنوع
 • ضریب اطمینان بالا
 • ظرفیت بسیار بالا
 • حداقل فضای نصب
 • بازه وسیع انتخاب سرعت خروجی
 • بازه وسیع انتخاب گشتاور خروجی

معایب:

 • عدم امکان استفاده در دورهای 1500rpm
 • دمای کاری بالا (به علت مکانیسم درگیری چرخ دنده ها)
 • راندمان نسبتا پایین (نهایتا 65%)

گیربکس حلزونی سهند سری VF وMVF

گیربکس حلزونی سری VF وMVF

گیربکس حلزونی سری VF وMVF

گیربکس های حلزونی به دلیل ساختار، زاویه خروج و نیز متعامد بودن یکی از شناخته شده ترین و پرکاربردترین تیپ گیربکس های صنعتی در سطح جهانی هستند . نحوه عملکرد این گیربکس ها باحرکت سینماتیکی یک ماردون فولادی سخت کاری شده و سنگ خورده و یک چرخ دنده حلزونی برنزی ایجاد می کنند . یکی از مشخصه های بارز این نوع گیربکس ها عدم برگشت پذیری در نسبت های بالای 40 و سهولت در نگهداری و تعمیرات میباشد، یکی دیگر از ویژگی های مهم آنها قابلیت استفاده در فضاهای محدود و همچنین جایی که دو محور ورودی و خروجی به هردلیلی نمی توانند در یک راستا قرار بگیرند می باشد. گیربکس های حلزونی سهند را میتوان در 6 حالت مختلف نصب و حتی با یکدیگر ترکیب نمود.

این گیربکس ها در صنایع مختلفی مانند ماشین آلات و بالابرهای ساختمانی ، دیزل ژنراتورها، کمپرسور ها، دمنده ها و هواکش ها، سیستم های انتقال مواد، کانوایرها و نوار نقاله ها، معادن و حفر چاه، ماشین آلات تراش، آسیاب ها، میکسرها، صنایع سنگ ، کاشی و سرامیک، صنایع بسته بندی  ، صنایع غذایی و بسیاری موارد دیگر بکار برده می شوند.

مزایا:

 • مقرون به صرفه
 • صدای کم
 • طول عمر بالا
 • حالات نصب متنوع
 • حداقل فضای نصب
 • ظرفیت بسیار بالا
 • ضریب اطمینان بالا
 • بازه وسیع انتخاب سرعت خروجی
 • بازه  وسیع انتخاب گشتاور خروجی

معایب:

 • عدم امکان استفاده در دورهای 1500rpm
 • دمای کاری بالا (به علت مکانیسم درگیری چرخ دنده ها)
 • راندمان نسبتا پایین (نهایتا 65%)

گیربکس شافت مستقیم (هلیکال) سهند

گیربکس هلیکال سهند، و یا گیربکس شافت مستقیم یکی از پرمصرف ترین محصولات شرکت گیربکس سهند می باشد. گیربکس هلیکال در صنایع مختلف با کاربرد متنوع مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا مقرون بصرفه ترین گزینه برای مصرف کنندگان می باشد. گیربکس های هلیکال بخوبی با سیستم های راه اندازی نرم و اینورترها منطبق بوده و به دو صورت عمودی (با فلنچ) و افقی (بروی پایه) قابل نصب می باشند. سایزهای استاندارد شافت خروجی استفاده راحت این نوع گیربکس در شرایط مختلف و کاربردهای متنوع را تضمین می کند. گستره دور خروجی و توان های الکتروموتور قابل ارائه بر روی هفت تیپ مختلف این نوع گیربکس هر نوع نیاز مشتریان در هر صنعتی و با هر کاربردی را مرتفع خواهد کرد.

انواع گیربکس شافت مستقیم سهند

گیربکس شافت مستقیم سهند سری SN

گیربکس های سری SN

گیربکس های سری SN

گیربکس های سهند سری SN بیشتر جهت کاربرد در نوار نقاله های کوچک و دستگاههای مشابه آن استفاده می شوند. این نوع گیربکس ها از دو چرخ دنده هلیکال تشکیل شده اند. پوسته های این گیربکس آلومینیومی و چرخ دنده این گیربکس با دو جنس فولادی و چدنی قابل ارائه می باشد. این نوع گیربکس تنها با نسبت های ثابت تولید میگردند و جهت تغییر این نسبت ها معمولا با تغییر در سایز پولی دور ورودی و در نتیجه خروجی گیربکس را تغییر می دهند.

گیربکس شافت مستقیم سهند سری RS2

گیربکس های سری RS2

گیربکس های سری RS2

گیربکس های قورباغه ای که به گیربکس های روسی نیز معروفند بر اساس توان و گشتاور مورد نیاز معمولا به صورت های دو، سه و چهار محور تولید و ارائه میشود .

گیربکس شافت مستقیم سهند سری قورباغه ای (GHP)

گیربکس های قورباغه ای (GHP)

گیربکس های قورباغه ای (GHP)

گیربکس های قورباغه ای که به گیربکس های روسی نیز معروفند و بر اساس توان و گشتاور مورد نیاز معمولا به صورت های دو، سه و چهار محور تولید و ارائه می شوند .

نمایندگی فروش گیربکس سهند

شرکت آذران پیشرو صنعت با در اختیار داشتن پرسنل متخصص و مجرب در زمینه خدمات مهندسی و تامين كالاي مورد نياز صنايع نفت، گاز و پتروشيمي و کاخانجات تولیدی در راستای قطعات و تجهیزات مربوط به تجهیزات صنعتی و اتوماسیون صنعتی فعالیت خود را از سال 1390 با قرار گرفتن در لیست تامین کنندگان واحدهای صنعتی به صورت رسمی آغاز نموده است. این مجموعه مفتخر است که توانسته با همکاری مستقیم شرکتهای تولیدی داخلی و خارجی و حذف واسطه تجهیزات و قطعات مربوط به این صنف را تامین نماید. در این راستا فروش انواع گیربکس های صنعتی در برنامه کاری خود قرار داده است که از آن جمله می توان به فروش انواع گیربکس صنعتی با برند شرکت گیربکس سهند اشاره نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت بروز انواع گیربکس های صنعتی میتوانید با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.