سیم و کابل صائب تبریز

سیم و کابل صائب تبریز

برای انتقال جریان الکتریکی از یک مکان به مکان دیگر از سیم و کابل استفاده می‌شود. بنابراین عامل انتقال جریان الکتریکی در سیم‌ها، فلز رسانای جریان می‌باشد. با توجه به اینکه اکثر تجهیزات و وسایل در ادارات کارخانجات و ساختمان ها با برق کار می کنند بنابراین سیم و کابل جزء لاینفک زندگی امروزی می باشد و در تمامی مکان ها به وفور می توان این المان را مشاهده نمود. برای انتقال جریان الکتریکی از  فلزات هادی استفاده می شود که بیشتر آنها رسانه مس با درجه خلوص بالاتر از 99.5 درصد تشکیل می دهد. علاوه بر مس رساناهای دیگری مانند  نقره ، طلا ، گاهی اوقات از آلومینیوم استفاده می شود. برای محافظت از سیم در برابر عوامل خارجی و محافظ افراد در برابر جریان الکتریکی معمولا این رسانا را در داخل روکش عایق قرار می دهند.

کاربرد سیم و کابل برق

سيم های برق که به صورت مفتولی هستند از يك رشته سيم تشكيل می شوند كه به اصطلاح به آن سيم خشك هم گفته مي شود. کاربرد سیم  و کابل های مفتولی، بيشتر در تابلو هاى برق و سيم كشی هايی كه نياز به ولتاژ و مقاومت بالا دارند، می باشد. نوع دیگر سیم هم، سيم برق افشان می باشد که نسبت به نوع مفتول نرم‌تر و انعطاف‌پذيرتر است. کاربرد این نوع سیم  و کابل افشان در صنعت ساختمان است.

از جمله سیم هایی که در برق ساختمان مصرف بیشتری دارند می توان به سيم برق نيم افشان اشاره نمود، انعطاف‌پذيرى بيشترى نسبت به افشان دارند.

از انواع دیگر سیم های صنعت برق سيم ارت می باشد که این سیم نیز نیز از جنس مس می‌باشد. در سيم ارت از مس خالص استفاده می شود به همين جهت مقاومت اهمى آن پايين است. کاربرد سیم  و کابل ارت در سيستم ارتينگ و بالا بردن امنيت سيم‌كشی يك مجموعه است و اخرین مورد از دسته سیم های برق سيم لاكى ار می توان نام برد که از يك رشته هادی با پوشش عايق توليد می‌شود. عمده كاربرد آن در سيم پيچى موتورها و ترانس می ‌باشد.

شرکت سیم و کابل صائب تبریز

سیم و کابل صائب تبریز

سیم و کابل برق را میتوان عضو جدانشدنی سیستم های الکتریکی دانست. وظیفه‌ی اصلی هر سیم هدایت جریان الکتریکی است. به‌طورکلی سیم‌ها از هادی و عایق تشکیل‌شده‌اند، منظور از هادی در سیم همان قسمت مرکزی سیم که وظیفه‌ی هدایت جریان الکتریکی را دارد می‌باشد. اغلب سیم‌ها جنس هادی، مس یا آلومینیوم می‌باشد؛ اما به دلیل حجم کم و هدایت جریان بهتر فلز مس نسبت به سایر فلزها از مس به‌عنوان هدایت‌کننده اکثر سیم‌ها استفاده می‌شود. از معایب بزرگ مس نسبت به آلومینیوم تنها قیمت بالای این فلز می‌باشد.

در تعریف کلی، سیم برق از یک هادی الکتریکی تشکیل شده است در صورتیکه کابل را می توان یک دسته از سیم های چندگانه در نظر گرفت که در یک پوسته مشترک قرار دارند. از سیم و کابل برق برای انتقال جریان الکتریکی استفاده می گردد. شرکت زیادی در زمینه تولید سیم و کابل های برق فعالیت دارند که یکی از آنها شرکت سیم و کابل صائب تبریز می باشد.

شرکت سیم و کابل صائب تبریز از برترین تولید کنندگاه سیم و کابل در کشور می باشد. این شرکت در سال 1373 در زمینی به مساحت حدود 10000 متر در شهرک صنعتی سلیمی تبریز تاسیس گردید. آزمایشگاهها کنترل کیفی، تجهیزات و خط تولید مجهز و مدرن و پرسنل مجرب این کارخانه باعث گردیده است تا این شرکت قادر باشد محصولاتی بر اساس استاندارهای بین المللی از جمله IEC , VDE , BS و همچنین استاندارد ملی ایران (ISIRI) تولید نماید.

سیم و کابل های تولید شرکت سیم و کابل صائب تبریز بعلت کیفیت بالا علاوه بر تامین مصرف داخلی به کشورهای عربی و آسیای میانه نیز صادر می شود.

 • سیم مفتولی : سیم‌های مفتولی دارای یک‌رشته هادی به‌صورت مفتولی می‌باشد. سیم‌های مفتولی به دلیل فرم گیری خوبی که دارند معمولاً در تابلوهایی که دارای داکت های شیاردار نیستند استفاده می‌شود.
 • سیم های افشان : هادی سیم‌های افشان، از تعداد زیادی رشته مسی نازک تشکیل می‌شود. این دسته از سیم‌ها نسبت به سایر سیم‌ها دارای انعطاف‌پذیری خوبی هستند. از عمده موارد مصرف این سیم‌ها می‌توان به سیم‌های مورداستفاده در برق‌کشی ساختمان‌ها اشاره کرد.
 • سیم نیمه افشان : این سیم‌ها ویژگی‌هایی مابین سیم‌های مفتولی و افشان را دارند؛ بنابراین سیم‌های نیمه افشان دارای تعداد رشته‌هایی کمتر از سیم افشان با قطر رشته‌هایی کمتر از سیم مفتولی را دارند.
 • سیم کواکسیال: این دسته از سیم‌ها نسبت به سایر سیم‌ها کاربرد کمتری دارند. این سیم بیشتر به‌عنوان رابط تلویزیون و آنتن در ساختمان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

کابل‌ها نیز مانند سیم‌ها وظیفه‌ی هدایت جریان الکتریکی را بر عهده دارند. تفاوت اصلی سیم و کابل این است که اولاً کابل‌ها دارای دو عایق داخلی و خارجی هستند؛ ثانیاً سیم‌ها فقط به‌صورت تک رشته می‌باشند اما کابل‌های تک رشته و چند رشته وجود دارد.

 • کابل تک رشته : علت استفاده از کابل‌های تک رشته به‌جای سیم‌های تک رشته، حفاظت فیزیکی بالاتر کابل‌ها نسبت به سیم‌ها در محیط‌هایی که امکان آسیب‌دیدگی سیم با اجزای فیزیکی خارجی وجود دارد است.
 • کابل چند رشته : این دسته از کابل‌ها موارد کاربرد بسیار متنوعی دارند و به دلیل برخوردار بودن از تعداد رشته‌های مختلف، طیف وسیعی از پروژه‌های مختلف را پوشش می‌دهد. این کابل‌ها معمولاً در مکان‌هایی استفاده می‌شود که تنش‌های مکانیکی و فیزیکی کمتری به کابل وارد می‌شود.
 • کابل مفتول : کابل‌های مفتول کابل‌هایی هستند که در ساختار آن‌ها از چند رشته سیم مفتول که به‌هم‌پیچیده شده، تشکیل‌شده است. این کابل‌ها کمترین انعطاف‌پذیری را دارند اما دارای هدایت جریان بسیار خوبی هستند. عمده مصرف کابل‌های مفتول در پروژه‌های صنعتی می‌باشد.
 • کابل افشان : کابل افشان کابلی است که بیش از یک سیم تک رشته افشان در آن وجود دار د.برخلاف کابل‌های مفتول این کابل‌ها از انعطاف‌پذیری بالاتری برخوردار هستند. عمده کاربرد این کابل‌ها در مکان‌های صنعتی و به‌دوراز تنش‌های مکانیکی و فیزیکی زیاد می‌باشد.
 • کابل زمینی : کابل‌های زمینی معمولاً دارای نصب ثابت هستند. این نوع کابل‌ها عمدتاً جهت مصارف صنعتی و کابل‌کشی‌های داخل ساختمان مناسب هستند. به دلیل درجه حفاظت بالای این کابل‌ها می‌توان آن‌ها را در محیط‌های خشک، خیس و با رطوبت بالا و همچنین در آجرکاری و بتن به کاربرد. برای حفاظت و ایمنی بیشتر به کاربردن این کابل‌ها در بتن فشرده و یا به‌طور مستقیم در زیر زمین به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌گردد.
 • کابل ابزار دقیق : این نوع کابل‌ها برای انتقال داده‌ها و به‌کارگیری در فناوری اندازه‌گیری و کنترل، نظیر اتاق‌های کنترل واحدهای صنعتی و نیروگاه‌ها مناسب هستند.
 • کابل فشار قوی : برای انتقال انرژی الکتریکی در سیستم‌هایی با ولتاژ نامی بالاتر از یک کیلوولت از کابل‌های فشارقوی استفاده می‌شود. عمده استفاده این کابل‌ها در انتقال برق از نیروگاه‌ها به شبکه مرکزی و یا شبکه‌های توزیع اولیه هست.

تولیدات سیم و کابل صائب تبریز

سیمهای میله ای: در اتاقهای خشک برای تاسیسات نصب ثابت در داخل کاندویت و زیر گچ.

سیم های افشان(ساختمانی) : استفاده از این سیم‌ برق در لوله خرطومی ‌های نصب شده در رو و زیر گچ، کانال‌های بسته و در پانل‌ها و وسایل برقی مناسب است و نصب مستقیم این سیم‌ها در زیر گچ مناسب نمی‌باشد.

سیمهای اتومبیل : کاربرد این سیم ها در اتومبیل و محل هایی که دور از حرارت هستند می باشد.

کابلهای میله ای : برای تاسیسات نصب ثابت ، برای مصارف داخلی و خارجی ، دفن در خاک مجاز نمی باشد.

کابلهای میله ای سنگین : زیر خاک ، مصارف خارجی ، در آب و در کانالهای کابل

کابلهای یک رشته (NYY) :  زیر خاک ، مصارف داخلی و خارجی ، در کانال کابل

کابلهای کنترل (افشان) : این نوع از کابل صائب تبریز که کابل کنترل نام دارد برای کنترل و اتصال در ماشین‌ها، تسمه نقاله‌ها، خطوط تولید، صنایع ابزار آلات ماشین‌ها، خطوط مونتاژ پیشرفته، تجهیزات اتوماتیک برای تنش‌های مکانیکی متوسط و برای نصب ثابت استفاده می‌شود.

کابلهای جوش :  جهت جوشکاری

سیم هوایی : از این سیم برق برای توزیع جریان برق از مسیر های هوایی استفاده می شود.

کابلهای افشان سبک و شیشه ای: برای وسایل برقی سیار وقتی فشارهای مکانیکی کم باشد.

فروش سیم و کابل صائب تبریز

آداک تجهیز افلاک مهر با در اختیار داشتن پرسنل متخصص و مجرب در زمینه خدمات مهندسی و تأمين كالاي مورد نياز صنايع نفت، گاز و پتروشيمي و کاخانجات تولیدی در راستای قطعات و تجهیزات مربوط به تجهیزات برق ساختمان و اتوماسیون صنعتی فعالیت خود را از سال 1390 با قرار گرفتن در لیست تامین کنندگان واحدهای صنعتی به صورت رسمی آغاز نموده است. این مجموعه مفتخر است که توانسته با همکاری مستقیم شرکتهای تولیدی داخلی و خارجی و حذف واسطه تجهیزات و قطعات مربوط به این صنف را تامین نماید. در این راستا فروش انواع سیم و کابل در برنامه کاری خود قرار داده است که از آن جمله می توان به فروش انواع سیم و کابل با برند شرکت سیم و کابل صائب تبریز اشاره نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت بروز انواع سیم و کابل صائب تبریز میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نمایندگی سیم صائبلیست قیمت کابل صائبنمایندگی کابل صائب در تبریزقیمت کابل آلومینیومی تبریزشماره تماس کابل صائبتولید کننده کابل افشانلیست قیمت سیم و کابل تبریز هادیشرکت های تولید کننده کابل در ایرانلیست قیمت سیم و کابل صائب تبریز | نمایندگی سیم صائب  | سیم و کابل آذر مسین تبریز | سیم و کابل صائب تبریز | فروش سیم و کابل صائب تبریز | قیمت سیم و کابل صائب تبریز | نمایندگی سیم و کابل صائب تبریز | سیم و کابل صائب در تبریز | محصولات سیم و کابل صائب تبریز