آیفون تصویری

آیفون تصویری از جمله وسایلی است که حضور آن در زندگی روزمره آسایش و راحتی را به ارمغان آورده و دیگر نیازی به دویدن و عجله کردن برای باز کردن درب نیست. در عصر حاضر با پیشرفت علم و تولید محصولات مدرن و کاربردی دیگر خبری از حال و هوای گذشته و رفع نیاز با وسایل معمولی نیست.

با تولید آیفون های تصویری در بازار، کمتر کسی به استفاده از آیفون صوتی تمایل نشان میدهد. آیفون وسیله ای است که برای ورود به یک ساختمان حتماً باید مورد استفاده قرار گیرد. این تکنولوژی نوین نه تنها صدا را منتقل میکند بلکه تصویر فرد پشت درب را با کیفیتی عالی توسط مانیتور داخل ساختمان نشان میدهد.

آیفون های جدیدی که به بازار عرضه می شوند از امکاناتی نظیر ضبط صدا و تصویر برخوردار هستند و تصاویر را به صورت سیاه و سفید و یا رنگی نمایش می دهند. آیفون تصویری یک کالای ضروری در ساختمان های نوساز محسوب می شود. این دربازکن ها امنیت و آسایش را برای ساکنین منازل فراهم میکنند و با داشتن قابلیت های ویژه مانند کیفیت بالای تصاویر، مانیتورهای لمسی، کنترل از راه دور، حافظه بالا و … جزء فناوری های روز دنیا محسوب می شوند.

امکانات آیفون تصویری

آیفون های تصویری به سه دسته کلی تقسیم میشوند:

 • آیفون های سیاه و سفید
 • آیفون های مجهز به مانیتور رنگی
 • آیفون هایی با قابلیت ضبط صدا و تصویر

دسته اول آیفون هایی هستند که تصاویر را به صورت سیاه و سفید نشان می دهند اما قابلیت ذخیره آنها را ندارند. دسته دوم آیفون های مجهز به مانیتور رنگی میباشند که صرفاً تصاویر را نشان میدهند و آنها را ضبط نمیکنند. دسته سوم که جدیدترین آیفون های تصویری را در برمیگیرد به دلیل دارا بودن کارت حافظه علاوه بر نمایش تصاویر، قابلیت ذخیره آنها و ضبط صدا را نیز دارند. علاوه بر این موارد، آیفون تصویری از مزایای زیر برخوردار است:

 • ضبط و ذخیره تصویر و فیلم اشخاص پشت آیفون
 • قابلیت ضبط صدا
 • برقرای ارتباط بین واحدها در طبقات مختلف ساختمان
 • امکان دایورت زنگ واحد به زنگ واحدهای دیگر هنگام خروج از منزل
 • باز نمودن درب ورودی ساختمان حتی در زمان خالی بودن آن
 • امکان باز کردن چند درب
 • انتقال زنگ آیفون به موبایل یا تلفن ثابت

ویژگی های آیفون تصویری

حافظه داخلی و خارجی : یکی از ویژگی های منحصربه فرد و مهم آیفون های تصویری قابلیت ذخیره فیلم و تصویر است. برخی از این آیفون ها دارای حافظه داخلی هستند و میتوانند تصاویر را ذخیره نمایند. برخی دیگر علاوه بر حافظه داخلی مجهز به یک حافظه خارجی یا کارت حافظه نیز هستند و میتوانند فیلم های ۱۵ ثانیه ای را نیز ذخیره کنند.

صفحه نمایشگر لمسی : در برخی از آیفون های تصویری صفحه نمایش و کلیدهای تنظیمات به صورت لمسی و در برخی دیگر به صورت شاسی و فشاری هستند. امروزه با وجود مدل های جدید و پیشرفته، نمایشگر اکثر دربازکن ها لمسی میباشد.

قابلیت انتقال تماس : ترانسفر تماس زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شما خارج از منزل هستید و میخواهید زنگ واحد خود را به زنگ واحد دیگری انتقال دهید. در اینصورت هنگامی که زنگ واحد شما زده می شود، زنگ واحدی که انتقال تماس را روی آن تنظیم نموده اید به صدا در می آید. این قابلیت در ساختمان هایی که تعداد طبقات و واحدهای آن بالا میباشد کاربرد دارد.

قابلیت ایجاد ارتباط بین واحد ها: دربازکن هایی که از این قابلیت برخوردار هستند میتوانند بین سایر واحدهای ساختمان ارتباط برقرار کنند. این ارتباط به صورت تماس صوتی بوده و ممکن است با واحد نگهبانی یا واحدهای دیگر صورت گیرد. این قابلیت به صاحب خانه ها کمک میکند بدون زحمت و طی نمودن مسیر اضافی با همسایگان در ارتباط باشند.

سایز مانیتور : این آیفون ها در طرح ها و سایزهای مختلف توسط برندها و کمپانی های مختلف تولید میشوند. کوچکترین سایز مانیتور آیفون های تصویری از ۲.۵ اینچ شروع میشود و تا ۱۰ اینچ ادامه پیدا میکند. تفاوت سایز صفحه نمایشگر بر کیفیت تصویر اثر میگذارد و رزولوشن و تراکم پیکسلی، نور پس زمینه و استفاده از LED و یا LCD با توجه به اندازه مانیتور متفاوت میباشند.

گوشی : آیفون های تصویری به دو صورت با گوشی و بدون گوشی تولید می شوند. امروزه دربازکن های بدون گوشی در بازار به وفور دیده میشوند و برندهای مختلف از نظر کیفیت کمی با هم متفاوت میباشند. شکل ظاهری این آیفون ها مانند تبلت است و زیبایی و جذابیت بی نظیری دارند.

قابلیت تغییر صدای زنگ: دربازکن های تصویری از نظر صدای زنگ به دو دسته تقسیم میشوند. دسته اول دارای یک آهنگ پیش فرض و دسته دوم دارای چند آهنگ پیش فرض هستند. آیفون هایی که دارای چند آهنگ پیش فرض هستند این قابلیت را فراهم میکنند که بتوان آهنگ مورد علاقه را انتخاب نمود و این یک امتیاز در نظر گرفته میشود.

سیستم دو پنلی: اگر ساختمان شما دارای دو درب ورودی است، با استفاده از آیفون دوپنلی میتوانید باز شدن هر دو درب را با یک آیفون مدیریت کنید. تعداد محدودی از دربازکن ها از این قابلیت برخوردار هستند و سیستم دوپنلی یک ویژگی منحصر بفرد برای آیفون تلقی میشود.

آیفون تصویری آنالوگ و دیجیتال

تقسیم بندی آیفون های تصویری بر اساس دو سیستم دیجیتال و آنالوگ صورت می گیرد. آیفون هایی که با سیستم آنالوگ طراحی شده اند در ساختمان هایی که تعداد واحدهای آنها محدود است استفاده میشوند. در این سیستم برخلاف سیستم دیجیتال امکان برنامه دادن به دستگاه وجود ندارد. هنگامی که فرد پشت درب شماره واحد مورد نظر روی پنل را فشار میدهد، زنگ واحد مربوطه به صدا در می آید. در مقابل آیفون های طراحی شده با سیستم دیجیتال نسبت به آیفون هایی که سیستم آنها آنالوگ است جدیدتر هستند. پنل این مدل آیفون کلیدهایی مانند شماره تلفن دارد که در صورت فشردن شماره واحد مورد نظر و سپس فشردن علامت زنگ، زنگ آن واحد به صدا در می آید. پنل این نوع آیفون مجهز به صفحه شماره گیر است، در صورتی که پنل آنالوگ فقط چند شاسی دارد. اصولاً  آیفون های دیجیتال در مجتمع های شلوغ با تعداد واحد زیاد نصب میشوند.

اجزاء آیفون تصویری

پنل یا صفحه کلید : صفحه کلید دربازکن های تصویری در ورودی ساختمان و در ارتفاع ۱۴۵ سانتی متری از سطح زمین نصب میشود. این پنل در طرح ها و مدل های متنوع توسط شرکت های مختلف با رعایت استانداردهای لازم تولید میشود و دارای قسمت های زیر می باشد:

دوربین کلیدهای زنگ
محافظ لنز دوربین میکروفن صدا
سنسور اشعه مادون قرمز پایانه های اتصال سیم مانیتور به پنل
بلندگو بدنه آلومینیومی

منبع تغذیه: وظیفه این قسمت برق رسانی به کل سیستم آیفون است. منبع تغذیه دارای دو عدد ترمینال ورودی برای برق ۲۲۰ ولت شهری و چهار ترمینال خروجی ۱۲ ولتی میباشد. دو عدد از چهار ترمینال خروجی مربوط به برق ۱۲ ولت مستقیم برای مدار مکالمه و تصویر میباشد و دو عدد دیگر شامل برق ۱۲ ولت جریان متناوب برای قفل درب بازکن است.

مانیتور : مانیتور یا نمایشگر از چند قسمت شامل دکمه مکالمه داخلی، دکمه نمایش تصویر، دکمه درب بازکن، گوشی، دیود LED، دکمه خاموش و روشن کردن و بلندگوی پخش زنگ تشکیل شده است.

قفل درب بازکن: قفل درب بازکن یک وسیله مکانیکی شامل اب بو پین، فنر، اهرم و اجزاء انتقال انرژی است. در آیفون های تصویری درب به دو روش باز می شود. در روش اول از فنر و انرژی ذخیره شده در آن برای آزاد کردن زبانه استفاده می شود و در روش دوم زبانه توسط یک مگنت به داخل رفته و درب باز می شود.

خرید آیفون تصویری

 • آیفون تصویری
 • در انتخاب پنل آیفون باید به مقاومت آن در برابر نفوذ آب، گرد و غبار و نور خورشید توجه داشت. برای حفاظت از این پنل ها میتوان از قاب های مخصوص استفاده نمود.
 • پنل در باز کن باید در ورودی ساختمان، جنب درب نصب شود و ارتفاع لنز دوربین آن نیز باید ۱۴۵ سانتی متر از کف فاصله داشته باشد. نصب این پنل باید به نحوی صورت گیرد که غبار و رطوبت در آن نفوذ نکند.
 • قوطی دربازکن تصویری باید قبل از نماکاری ساختمان نصب شود. در واقع وقتی آن را روی دیوار قرار میدهید، لبه قاب آیفون باید مماس با لبه نما (آجر یا سنگ) قرار گیرد. علاوه بر آن داخل قوطی و پشت مهره های آن که پیچ وصل میشود باید توسط چسب کاغذی پوشش داده شود تا دوغاب و سیمان بندکشی باعث بسته شدن آن نشود.
 • در برخی مدل های آیفون تصویری برای محکم نگه داشتن گوشی سر جای خود از آهن ربا استفاده شده است. این آهنربا از افتادن گوشی جلوگیری میکند.
 • کمپانی های تولید کننده آیفون برای محصولات خود گارانتی تعیین میکنند که اکثراً بین ۳۰ تا ۳۶ ماه است. برخی برندها نیز دارای گارانتی تعویض یکساله هستند. نکته مهم دیگر در مورد آیفون ها این است که این محصول حتما دارای نمایندگی در سراسر کشور باشد تا در صورت لزوم بتوان خدمات مورد نظر را دریافت نمود.

فروش آیفون تصویری

شرکت های مختلف داخلی و بین المللی در زمینه تولید و فروش آیفون های تصویری فعالیت می کنند، از آن جمله میتوان به شرکت آیفون تصویری سوزوکی، آیفون تصویری سیماران، آیفون تصویری تابا، آیفون تصویری فونیکس، آیفون تصویری الکتروپیک ، آیفون تصویری تکنما، آیفون تصویری کوماکس، آیفون تصویری اف اف تکنولوژی، آیفون تصویری تابان، آیفون تصویری نماوا اشاره نمود.

شرکت آذران پایدار صنعت تبریز با در اختیار داشتن پرسنل متخصص و مجرب در زمینه خدمات مهندسی و تأمين كالاي مورد نياز صنايع نفت، گاز و پتروشيمي و کاخانجات تولیدی در راستای قطعات و تجهیزات مربوط به تجهیزات برق ساختمان و اتوماسیون صنعتی فعالیت خود را از سال 1390 با قرار گرفتن در لیست تامین کنندگان واحدهای صنعتی به صورت رسمی آغاز نموده است. این مجموعه مفتخر است که توانسته با همکاری مستقیم شرکتهای تولیدی داخلی و خارجی و حذف واسطه تجهیزات و قطعات مربوط به این صنف را تامین نماید. در این راستا فروش انواع آیفون های تصویری را در برنامه کاری خود قرار داده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت بروز انواع آیفون تصویری میتوانید با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.