سیم و کابل سیمیا

صنایع سیم و کابل سیمیا یکی از تولید کنندگان بزرگ در زمینه تولید سیم و کابل در کشور می باشد که در سال 1360 تاسیس شده است و محصولات خود را با برند سیم و کابل سیمیا با سطح مقطع ، ولتاژ و کاربری های مختلف به مشتریان عرضه کرده است.

در ابتدا، محل اوليه كارخانه يك سالن 480 متري واقع در اسلامشهر بود كه در آن با دو خط كشش اكسترودر اقدام به توليد انواع سيم هاي ساختماني مي شد. كار با 10 نفر پرسنل شروع شد و پس از گذشت زمان اين تعداد به 30 نفر افزايش يافت كه قادر بودند ساليانه 1500 تن سيم مفتولي توليد كنند.

در سال 1372 محل كارخانه به نصير آباد در نزديكي رباط كريم منتقل شد كه در بدو انتقال در زميني به مساحت 2000 متر مربع و سالني به مساحت 600 متر مربع مستقر گرديد اما به تدريج با افزودن زمين هاي اطراف كارخانه و ساخت سالن هاي جديد، كارخانه سيميا با 9000 متر مربع زمين، 3600 متر مربع سالن و حدود 130 نفر پرسنل به ظرفيت توليد 5100 تن سيم و كابل در سال رسيد.

همچنین این شرکت دارنده اولین نشان کیفیت اتحادیه اروپا در صنعت سیم و کابل کشور می باشد. این کارخانه با ظرفیت تولید سالیانه بیش از 12000 تن انواع سیم و کابل از نوع برق، مخابرات، ابزار دقیق و غیره می باشد و با بهره گیری از کادری متخصص قادر به تولید حدود 850 نوع و سایز از سیم و كابل مختلف می باشد.

این کارخانه با بهره گیری از ماشین آلات متنوع توانسته است انواع سیم و انواع کابل را برای پروژه های بزرگ صنعتی تولید و به بازار عرضه نماید. محصولات شرکت سیمیا مطابق با استاندارد های مرجع ملی و بین المللی ساخته شده اند که با کیفیت بالا و قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار گرفته و همچنین محصولات سیم و کابل سیمیا دارنده گواهينامه تاييد صلاحيت سيستم مديريت آزمايشگاه ISO / IEC 17025،  اولين دارنده نشان كيفيت اتحاديه اروپا ( CE )، و دريافت گواهينامه هاي سيستم مديريت كيفيت ( ISO-17025, ISO-18001, ISO-14001, ISO-9001 ) می باشد.

محصولات سیم و کابل سیمیا

سیم برق سیمیا مفتولی

سیم مفتولی یا سیم نصب ثابت  و یا به اصطلاح رایج بازار سیم خشک  ، عبارتست از سیمی  تک رشته که هادی آن از جنس  فلز مس بوده و عایق  به کار رفته در سیم مفتولی نیز آمیزه پلیمر  PVC ( پی وی سی ) از نوع پلیمر PVC/C   می باشد .

از سیم مفتولی ( سیم نصب ثابت یا سیم خشک ) در سیم کشی داخلی تابلو ها و توزیع کننده های برق استفاده می گردد همچنین از سیم مفتولی ( سیم غیر قابل انعطاف یا سیم  نصب ثابت) می توان در لوله ها و زیر گچ استفاده نمود .

این نوع از سیم های نیمه افشان سیمیا در دسته سیم های نصب ثابت قرار می گیرند و در سیم کشی داخلی تابلو ها و توزیع کننده های برق استفاده می شوند ، در واقع سیم سیمیا مفتولی و سیم سیمیا نیمه افشان برای نصب ثابت به عنوان سیم رابط در داکت های زمینی ، ماشین آلات و تجهیزات کنترلی استفاده می شود.

سیم سیمیا نیمه افشان چیزی بین سیم های مفتولی و افشان می باشند یعنی تعداد رشته های این نوع سیم به مراتب از سیم های افشان کم تر بود و در نتیجه انعطاف آن نیز از سیم های افشان کمتر می باشد.

سیم برق سیمیا افشان

هرگاه قطر هر رشته از رشته های داخلی کابل بین 0.25 تا 0.5 میلی متر باشد. و از مجموع این هادی ها در کنار هم سطح مقطع مورد نظر ما ساخته شود. به این نوع هادی افشان می گویند.

این نوع از سیم و کابل سیمیا برای نصب داخل وسایل برقی و نیز حفاظت سیستم های روشنایی در محیط های خشک ، درون لوله ها ، زیر و روی گچ و همچنین برای نصب ثابت به عنوان سیم رابط در داکت های زمینی ، ماشین آلات ، تابلوهای فرمان که به انعطاف پذیری زیادی نیاز داریم مناسب است. هادی سیم سیمیا افشان مس آنیل شده کلاس 5 می باشد و دارای عایق PVC است.

کابل برق افشان سبک سیمیا

کابل برق انواع مختلفی دارد یکی از انواع کابل برق کابل افشان است. کابل افشان کابلی است که هادی آن از جنس مس است به دلیل اینکه کابل افشان یک کابل انعطاف پذیر است هادی آن باید از یک فلز انعطاف پذیر باشد که رسانای مس بهترین فلز انعطاف پذیر برای کابل افشان است.

ولتاژ کابل افشان بین 300 تا 500 ولت است. از کابل افشان برای انتقال جریان الکتریکی در فاصله های کوتاه و بسیار کوتاه استفاده می کنند. از این کابل برای وسایل خانگی، آشپزخانه ، اداری و سایر مکان های مشابه مورد استفاده قرار می گیرد. کابل افشان در دو نوع گرد و تخت طراحی و تولید می شود.

هادی کابل سیمیا افشان سبک مس آنیل شده کلاس 5 می باشد و دارای عایق PVC است.

کابل برق افشان معمولی سیمیا

کابل سیمیا افشان در دسته کابل های انعطاف پذیر قرار می گیرد که دارای هادی از جنس مس آنیل شده کلاس 5 با روکش پی وی سی می باشد ، از این نوع کابل ها به عنوان کابل های رابط در وسایل الکتریکی ، لوازم خانگی و ماشین آلات استفاده می شود.

کابل مفتولی نیمه افشان سبک سیمیا

کابل نیمه افشان یا کابل مفتولی با ساختار هادی کابل نیمه افشان و از جنس مس دارای کاربرد در محیط هایی است که امکان آسیب مکانیکی درصد کمی داشته باشد. کابل خشک دارای قابلیت تحمل ولتاژ ورودی 300 تا 500 ولت را دارا می باشد.

این نوع کابل ها برای مصارف صنعتی و کابل کشی داخل ساختمان مناسب هستند و می توان آن ها را در محیط های خشک ، مرطوب ، باز ، بسته و همچنین در آجر کاری و بتن کاری به کار برد.

جنس هادی این نوع از کابل ها مس آنیل شده گروه 1 می باشد که با پوششی از پی وی سی پوشیده شده اند.

کابل قدرت سیمیا با هادی مسی

این نوع از کابل سیمیا که کابل‌ قدرت نام دارد جهت تغذیه انرژی در زیر خاک، در آب، داخل کانال، نیروگاه‌ها، صنعت و همچنین جهت شبکه توزیع و استفاده در محل هایی که فشار مکانیکی زیاد نباشد کاربرد دارد و هادی آن از جنس مس می باشد.

کابل های قدرت سیمیا با دو نوع روکش PVC و XLPE موجود می باشند و به صورت کابل قدرت ساده و کابل قدرت آرمور دار (مسلح) به بازار عرضه می شوند.

  • کابل قدرت تک رشته با عایق پی وی سی
  • کابل قدرت چند رشته با عایق پی وی سی

کابل قدرت با هادی هم محور سیمیا

این نوع کابل ها برای تابلوهای توزیع ، نیروگاه ها ، کنتور برق منازل و روشنایی خیابان ها و نیز به عنوان کابل های کنترل جهت انتقال پالس ها کنترلی و داده های آزمون و به طور کلی در جایی که حفاظت الکتریکی و مکانیکی بیشتری نیاز باشد به کار می رود .

این کابل ها را می توان در فضای باز ، زیرخاک ، درون آب ، داخل ساختمان ، کانال های کابل کشی نصب کرد . هادی هم مرکز را می توان همزمان به عنوان حفاظ خنثی ، سیم ارت یا حتی اسکرین به کار برد.

کابل قدرت آرمور دار سیمیا

این نوع کابل به کابل زره دار یا کابل های قدرت مسلح نیز مشهور است و نوعی کابل بوده که در ساختار یا اجزای تشکیل دهنده آن لایه یا بخشی با هدف افزایش استحکام مکانیکی (برای حفاظت بهتر با روکش آرمور پوشیده شده) به کار رفته است. این نوع کابل با لایه ای که دارد از قدرت هادی بالایی برخوردار بوده که به اختصار به آن swA گفته می‌شود.

این کابل‌های قدرت آرمور دار جهت تغذیه انرژی در زیر خاک، در آب، داخل کانال‌ها، نیروگاه‌ها، صنعت و همچنین جهت شبکه توزیع یا محل هایی که احتمال صدمات مکانیکی می‌رود کاربرد دارند.

سیم و کابل سیمیا از نوع کنترل ابزار دقیق

کابل‌های ابزار دقيق جهت انتقال اطلاعات مناسب بوده و مي توانند در اتاق هاي كنترل دستگاه هاي صنعتي و پست هاي برق به كار روند. حفاظ الكترواستاتيكي مي تواند مدارها را در برابر تداخل الكتريكي محافظت كند. استفاده از ساختار كابل هاي زوجي باعث كاهش همشنوايي مي شود. اين کابل‌ها براي ارتباط مستقيم با منابعي مانند برق شهر كه امپدانس پايين دارند مناسب نيستند. کابل‌ های ابزار دقیق برای کنترل فرآیند و پردازش داده‌ها استفاده می‌شوند و می توانند شیلد دار یا بدون شیلد باشند.

جنس هادی این کابل ها مس آنیل شده کلاس 5 است همچنین امکان تولید این کابل ها با عایق PE و PVCبه صورت آرمور دار و بدون آرمور نیز وجود دارد.

کابل جوش سیمیا

کابل جوشکاری اصلی ترین وسیله مورد نیاز در فرآیند جوشکاری است. هر چه این کابل با کیفیت تر باشد، کیفیت جوش بیشتر و مصرف برق کمتر می شود چرا که در مدت زمان کوتاه تری به نتیجه مورد نظرمان می رسیم. کابل جوشکاری در کلاس ها و رده های مختلفی تولید می شود و کاربردهای مختلفی دارد. این کابل که یکی از زیر مجموعه های کابل برق به شمار می رود برای اتصال دائم تجهیزاتی مانند فلز، سرامیک، پلیمر، کامپوزیت و … به کار می رود.

هادی این نوع از کابل ها مس آنیل شده است وروکش آنها انعطاف پذیری بالایی دارند.

کابل مخابراتی داخل ساختمان سیمیا

کابل های تلفنی داخل ساختمان برای انتقال سیگنال های آنالوگ یا دیجیتال به کار رفته و برای تلفن، فکس، تلکس، سیستم های اعلام سرقت یا اعلام حریق، سیستم های مخابراتی و سیستم های کارت ساعت کاربرد دارند.

هادی این نوع از کابل سیمیا مس آنیل شده مفتولی است و از یک لایه فویل آلومینیومی به عنوان شیلد و همچنین برای افزایش مقاومت عایق روی آنها از یک لایه پلی استر استفاده می شود.

کابل مخابراتی بیرون از ساختمان سیمیا

کابل های تلفنی بیرون ساختمان برای استفاده در قسمت های بیرونی ساختمان کاربرد دارند. کابل هایی که دارای روکش PE هستند نباید بدون اقدامات محافظتی مناسب، در دستگاه هایی که در معرض آتش سوزی هستند به کار گرفته شوند. هیچ کدام از این کابل ها جهت عبور الکتریسیته مناسب نبوده و در فرکانس های پایین در مدار کار می کنند.

هادی این نوع از کابل سیمیا مس آنیل شده مفتولی است و از یک لایه فویل آلومینیومی به عنوان شیلد و همچنین برای افزایش مقاومت عایق روی آنها از یک لایه پلی استر استفاده می شود. باید توجه داشت که این کابل ها برای عبور الکتریسیته مناسب نمی باشند.

کابل کواکسیال سیمیا نوع 4.5C – 2V و نوع RG – 59

کابل های کواکسیال در انتقال فرکانس های بالا به خصوص در فرستنده ها و گیرنده ها، کامپیوترها، گیرنده های رادیو و تلوزیون و دوربین های مدار بسته به کار می روند.

کابل آیفونی سیمیا

از این نوع کابل برای ارتباط خطوط آیفون وتلفن در داخل ساختمان استفاده می شود و رشته های این کابل ها به رنگ های متفاوت ( سفید ، سبز ، نارنجی ، قرمز ، قهوه ای ، آبی و … ) تولید می شوند تا اتصال به پورت های مورد نظر امکان پذیر باشد.

کابل مخصوص پمپ شناور سیمیا ( مقاوم در برابر نفوذ آب )

کابل های مخصوص پمپ شناور با ساختار خاص، ویژه پمپ های شناور آبرسانی طراحی شده اند. عایق دارای مشخصات ویژه بوده و ساختار روکش نیز به گونه ای است که امکان خمش مناسب، جذب آب کم، مقاومت عایقی و پایداری بالا را جهت افزایش طول عمر مفید کابل فراهم می کند.

سیم خودرویی سیمیا

سیم های خودرویی برای استفاده در سیم کشی داخلی خودرو به کار می روند. این محصولات با عایق های خاص و متفاوت که قادر به تحمل دماهای مختلف باشند دسته بندی می شوند.

کابل شبکه سیمیا

کابل شبکه U/UTP سیمیا

کابل های شبکه به عنوان محیط انتقال و به منظور ارسال اطلاعات برای شبکه های گیگابایت و سایر پروتکل های شبکه مورد استفاده قرار می گیرند.

کابل‌های Cat1 و Cat2 در سیستم‌های مخابراتی قدیمی و کابل‌های Cat3 و Cat4 نیز در شبکه‌های کامپیوتری اولیه مورد استفاده قرار می گرفتند و امروزه کاربردی ندارند. کابل‌های Cat5 و Cat6 در اکثر شبکه‌های امروزی استفاده می‌شوند. کابل‌های Cat7 در شبکه‌های ویژه و پرسرعت (پهنای باند بالا) مورد استفاده قرار می‌گیرند. کابل‌های Cat8 هنوز بصورت تجاری مورد استفاده قرار نگرفته و در آزمایشگاه‌ها و یا در پروژه‌های خاص از آنها استفاده می‌شود. دلیل اینکه سیم ها دو به دو به همدیگر تابیده می شوند این است که اثر نویز های الکترومغناطیسی را خنثی کنند. کابل‌های شبکه با توجه به جنس مغزی، ضخامت مغزی، مقدار پیچش هر دو رشته بهم و مقدار پیچش چهار زوج بهم می‌توانند فرکانس‌های مختلفی از امواج الکترومغناطیس را از خود عبور دهند.

کابل شبکه F/UTP سیمیا

این نوع کابل به دلیل داشتن فویل می تواند در برابر نویزهای محیطی عملکرد بهتری داشته باشد.

کابل شبکه SF/UTP

این نوع کابل به دلیل داشتن فویل و شیلد می تواند در برابر نویزهای محیطی عملکرد بهتری داشته باشد و بالاترین کارایی در پروژه ها را به خود اختصاص دهد.

فروش انواع سیم و کابل سیمیا

شرکت آریا صنعت ایرانیان با در اختیار داشتن پرسنل متخصص و مجرب در زمینه خدمات مهندسی و تأمين كالاي مورد نياز صنايع نفت، گاز و پتروشيمي و کاخانجات تولیدی در راستای قطعات و تجهیزات مربوط به تجهیزات برق ساختمان و اتوماسیون صنعتی فعالیت خود را از سال 1390 با قرار گرفتن در لیست تامین کنندگان واحدهای صنعتی به صورت رسمی آغاز نموده است. این مجموعه مفتخر است که توانسته با همکاری مستقیم شرکتهای تولیدی داخلی و خارجی و حذف واسطه تجهیزات و قطعات مربوط به این صنف را تامین نماید. در این راستا فروش انواع سیم و کابل در برنامه کاری خود قرار داده است که از آن جمله می توان به فروش انواع سیم و کابل با برند شرکت سیم و کابل سیمیا اشاره نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت بروز انواع سیم و کابل سیمیا میتوانید با کارشناسان آریا صنعت ایرانیان در ارتباط باشید.

سیم و کابل سیمیا | فروش سیم و کابل سیمیا | قیمت سیم و کابل سیمیا | نمایندگی سیم و کابل سیمیا | تامین سیم و کابل سیمیا | سیم و کابل سیمیا در تبریز