سیم و کابل آذر تبریز

برای انتقال جریان الکتریکی از یک مکان به مکان دیگر از سیم و کابل استفاده می‌شود. بنابراین عامل انتقال جریان الکتریکی در سیم‌ها فلزّ رسانای جریان می‌باشد. با توجه به اینکه اکثر  تجهیزات و وسایل در ادارات کارخانجات و ساختمان ها با برق کار میکنند بنابراین سیم و کابل جزء لاینفک زندگی امروزی می باشد و در تمامی مکان ها به وفور می توان این المان را مشاهده نمود. برای انتقال جریان الکتریکی از  فلزات هادی استفاده می شود که بیشتر آنها رسانه مس با درجه خلوص بالاتر از ۵/۹۹ درصد تشکیل میدهد. برای محافظت از سیم در برابر عوامل خارجی و محافظ افراد در برابر جریان الکتریکی معمولا این رسانا را در داخل روکش عایق قرار می دهند.

فرآیند تولید سیم و کابل دارای چرخه بسیار پیچیده و طولانی است و نیاز به تجهیزات برای نازک کاری، آنیل کاری، بانچ، عایق کاری، روکش زنی و بسته بندی دارد. یکی از شرکت هایی که در این زمینه فعال می باشد می توان به شرکت سیم و کابل آذر اشاره نمود که در زیر به معرفی این شرکت و محصولات ان می پردازیم.

تبریز یکی از قطبهای تولید سیم و کابل برق در ایران می باشد و چندین شرکت با نامهای درخشان و مورد اعتماد در زمینه تولید سیم و کابل با گوناگونی و حجم مختلف در این شهر فعالیت می کنند. یکی از این شرکت ها سیم و کابل آذر تبریز می باشد.

شرکت سیم و کابل آذر تبریز در سال 1376 پس از کسب مجوزهای لازم از وزارت صنایع ( اداره کل صنایع استان ) در شهرک صنعتی شهید رجائی تبریز شروع به کار نموده است. ظرفیت تولید در ابتدای فعالیت این شرکت هفتصد تن در سال بوده که اکنون به پنج هزار تن در سال رسیده است. دریافت گواهی نامه های متعدد مدیریت، پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای سیم افشان، کابل افشان و مفتولی و کابلهای قدرت و انتخاب به عنوان واحد نمونه کیفی در سال ۱۳۹۴ نمونه هایی از افتخارات متعدد آذر تبریز می باشد.

از محصولات سیم و کابل آذر تبریز می توان به تولید سیمهای افشان و مفتولی، کابل افشان و مفتولی، کابل کنترل، سیم ارت، سیم نایلون و کابلهای کواکسیال آنتن اشاره کرد.

از جمله موفقیت ها و پیشرفت های سیم و کابل آذر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • افزایش ظرفیت تولید از 700 تن در سال به 5000 تن در سال
 • اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران برای محصولات تولیدی
 • اخذ گواهینامه های سیستم مدیریت از شرکت TUV آلمان
 • مدیریت کیفیت ISO 9001 : 2008
 • مدیریت زیست محیطی ISO 14001 : 2004
 • مدیریت ایمینی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001 : 2007
 • مدیریت بهداشت – ایمنی – محیط زیست : HSE-MS
 • مدیریت رضایت مشتریان و رسیدگی به شکایات 2004 : ISO 10002
 • انتخاب واحد نمونه کیفی اداره استاندارد در سال های 86، 93، 94
 • دریافت تاییدیه برای محصولات تولیدی و تدوین QC PLAN و اجرای آن در شرکت با نظارت توانیر
 • انتخاب آزمایشگاه این واحد به عنوان آزمایشگاه همکار اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان
 • اخذ اولین گواهینامه تائید صلاحیت آزمایشگاه ( ISO 17025 ) در استان
 • اخذ گواهینامه های استاندارد محصول اروپا CE

شرکت آریا صنعت ایرانیان با در اختیار داشتن پرسنل متخصص و مجرب در زمینه خدمات مهندسی و تأمين كالاي مورد نياز صنايع نفت، گاز و پتروشيمي و کاخانجات تولیدی در راستای قطعات و تجهیزات مربوط به تجهیزات برق ساختمان و اتوماسیون صنعتی فعالیت خود را از سال 1390 با قرار گرفتن در لیست تامین کنندگان واحدهای صنعتی به صورت رسمی آغاز نموده است. این مجموعه مفتخر است که توانسته با همکاری مستقیم شرکتهای تولیدی داخلی و خارجی و حذف واسطه تجهیزات و قطعات مربوط به این صنف را تامین نماید. در این راستا فروش انواع سیم و کابل در برنامه کاری خود قرار داده است که از آن جمله می توان به فروش انواع سیم و کابل با برند شرکت سیم و کابل آذر تبریز اشاره نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت بروز انواع سیم و کابل آذر تبریز میتوانید با کارشناسان آریا صنعت ایرانیان در ارتباط باشید.

لوله فولادی برق

یکی از تجهیزاتی که در صنعت برق به وفور استفاده می شود، انواع لوله می باشد که بسته به متریال استفاده شده در آن نام گذاری میشود. در صورتیکه جنس اصلی تشکیل دهنده آن را فولاد شامل شود به این نوع لوله ها لوله های فولادی گفته می شود. به زبان ساده لوله های استوانه ای توخالی هستند با قطر دایره ای که از ویژگی های آنها می توان به مقاوت و استحکام آنها اشاره نمود. ویژگیهای لوله های فولادی باعث شده است که از آنها برای انتقال آب، گاز و محافظت از سیم های برق استفاده نمود.

از مزایای لوله های فولادی برق می توان به موارد زیر اشاره نمود:

لوله های فولادی قابل استفاده در صنایع مختلف ازقبیل آب،نفت،گاز، پتروشیمی، خودروسازی، هوافضا، کشتی سازی، معدن، الکتریکی و…می باشند.
لوله های فولادی نسبت به دما و فشار مقاومت بالای دارد.
این نوع لوله های مناسب جهت استفاده در جداره چاه­های نفت، صنعت پل سازی و اسکله ، ستون های بلند در برج ها و ساختمان، نرده و مبل،حمل ونقل و احداث تونل می باشند.
استفاده از لوله های فولادی با ساختار خاص جهت استفاده در دماهای بسیار پایین یا بالا
لوله های گالوانیزه و روکش دار ، مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی است
قابل استفاده در مبدل­ های گرمایی و کندانسورهای بخارو سیستمهای گرمایش تابشی
امکان تولید لوله های فولادی در قطر و ضخامت­ های مختلف-درزدار وبدون درز
ویژگی های فوق باعث تنوع کاربرد لوله های فولادی شده است. در حالت کلی از لوله های برق برای پوشش سیم و یا کابل هایی که از داخل این لوله های میگذرند استفاده می شود تا افراد را در برابر صدمات ناشی از تماس با برق و از طرف مقابل محافظت سیم و یا کابل ها از رطوبت، تابش نور آفتاب و شرایط آب و هوایی محافظت می کنند.

فرم دهی آسان با استفاده از دستگاه های لوله خم کن، استقامت و مقاومت بالا و ماندگاری این تجهیزات در برابر ضربات مکانیکی، حیوانات موذی، گرد و غبار و همچنین شکل مناسب لوله های فولادی باعث شده است مصرف و محبوبیت این لوله ها نسبت به سایر گزینه ها بیشتر باشد.

از لوله های فولادی برق بیشتر در موارد زیر استفاده می شود :

ساختمان های اداری
فروشگاه ها
هتل ها
بیمارستان ها
منازل
و …

کاربرد لوله فولادی برق :

۱) لوله فولادی برق مشکی :

لوله های فولادی برق را با کمک رنگ می توان در برابر زنگ زدگی مقاوم کرد. این نوع لوله های که به لوله های فولادی برق مشکی در بازار معروف هستند معمولا در فضاهای داخلی بناها و ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرند. بیشتر از این نوع لوله ها در نقاطی استفاده می شود که در معرض دید عموم قرار دارد و در جاهایی که احتمال زنگ زدگی شدید و خوردگی وجود دارد و یا لوله ها با زمین ارتباط مستقیم دارد، توصیه نمی شود.

۲) لوله فولادی گالوانیزه :

در صورتیکه لوله های فولادی با روکشی همانند روی یا کادمیوم پوشیده شوند به آنها لوله های فولادی گالوانیزه گفته می شود. این پوشش باعث مقاوت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی، خوردگی می شود. لوله های فولادی گالوانیزه برق را می توان در جاهایی که احتمال زنگ زدگی بالاست و همچنین در داخل گچ در بناها استفاده نمود.

۳) لوله فولادی گالوانیزه عمقی داغ :

این نوع لوله فولادی برق و متعلقات آن در محل هایی با رطوبت بالا و همچنین در مواردی که مقاومت مکانیکی بالا مورد نیاز است که لوله های برق در معرض عوامل زنگ زدگی و خوردگی قرار می گیرند مانند لوله کشی های روکار که در فضای بیرونی انجام می گیرتد، مورد استفاده قرار می گیرد .

متعلقات لوله فولادی برق :

انواع براس بوشن
بست اسپیت
زانویی ساده
زانویی دور دار
زانویی درب دار
سه راهی ساده لوله فولادی برق
سه راهی درب دار
براس بوشن – تبدیل لوله فولادی برق
کاندولت
درپوش پلاستیکی و آلومینیومی
بست انتهایی
سرلوله پلاستیکی
شرکت آذران پایدار صنعت مفتخر است که توانسته با همکاری مستقیم شرکتهای تولیدی داخلی و خارجی و حذف واسطه تجهیزات و قطعات مربوط به این صنف برق را تامین نماید. در این راستا فروش انواع لوله فولادی برق در سایزهای مختلف را در برنامه کاری خود قرار داده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت لوله فولادی برق میتوانید با کارشناسان آریا صنعت ایرانیان در ارتباط باشید.