سی چنل C-CHANNEL یا سی ریل یک قطعه بسیار کاربردی است که از آن می توان برای نگهداشتن لوله های فولادی و کابل بوسیله بست های دوتیکه ی مخصوص و همچنین بعنوان نگهدارنده انواع مختلف ساپورت گالوانیزه با طرح ها و نقشه های مختلف و یا برای نگهداشتن انواع سینی کابل و نردبان کابل بر روی دیوار یا زمین و حتی سقف استفاده کرد. سی چنل  بر اساس استاندارد ISO   و BS   تولید می گردد. سی ریل نام دیگر این محصول می باشد، علت اصلی نام گذاری آن شکل ظاهری این ابزار می باشد که به صورت ریلی طراحی و تولید می شوند. این محصول مانند سایر محصولات در انواع گوناگونی تولید می شود که هر یک برطرف کننده برخی از احتیاجات این سیستم ها می باشد.

سی چنل ها اغلب به صورت فولادی و گالوانیزه تولید می شوند. روکش گالوانیزه این ابزار نیز به صورت گالوانیزه گرم یا گالوانیزه سرد ایجاد می شود و از این قطعات در برابر خوردگی و زنگ زدگی محافظت می نماید. سی چنل ها مانند بست عمل می نمایند و نگهدارنده سینی کابل را محکم می نمایند.

مشخصات فنی سی چنل

سی چنل ها در برابر بارگذاری های خارجی و رطوبت مقاومت فوق العاده ای دارند. این دسته از تجهیزات ساختمانی در ورقه های ۲ متری و ۳ متری تولید می شود.

ضخامتی که به طور کلی برای سی چنل ها در نظر گرفته می شود در اکثر موارد یک میلی متر است. البته سی چنل هایی که وظیفه نگهداری تجهیزات سنگین تری مانند تاسیسات آب و فاضلاب را بر عهده دارند، در ضخامت های ۱.۲۵، ۱.۵ و ۲ میلیمتری تولید می شوند. ارتفاع این محصولات  2 سانت ، 3 سانت ، 4 سانت ، 5 سانت می باشد و در دو نوع بدون پانچ و پانچ شده تولید می گردد.

کاربرد سی چنل

در تاسیسات ساختمان ها و آپارتمان ها ،مراکز خرید برای زیبایی نمای ساختمان و مرتب کردن انواع بست های کابل از سی چنل استفاده می شود. این تجهیزات با کمک لوله های فولادی برق از سالم ماندن سیم های انتقال دهنده انرژی محافظت می کنند و مانع بی نظمی و پخش شدنشان می شوند.

بیشتر این سی چنل ها برای سیم کشی روباز استفاده می شود. مثلا مهار کردن انواع لوله های برق که از نوع فلزی می باشند.

فروش انواع سی چنل

شرکت آریا صنعت ایرانیان با در اختیار داشتن پرسنل متخصص و مجرب در زمینه خدمات مهندسی و تأمين كالاي مورد نياز صنايع نفت، گاز و پتروشيمي و کاخانجات تولیدی در راستای قطعات و تجهیزات مربوط به تجهیزات برق ساختمان و اتوماسیون صنعتی فعالیت خود را از سال 1390 با قرار گرفتن در لیست تامین کنندگان واحدهای صنعتی به صورت رسمی آغاز نموده است. این مجموعه مفتخر است که توانسته با همکاری مستقیم شرکتهای تولیدی داخلی و خارجی و حذف واسطه تجهیزات و قطعات مربوط به این صنف را تامین نماید. در این راستا فروش انواع سی چنل در برنامه کاری خود قرار داده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت انواع سی چنل میتوانید با کارشناسان آریا صنعت ایرانیان در ارتباط باشید.