کابلشو برق

برای اتصال کابل برق به شینه مسی، کلید فیوز و یا کلید اتوماتیک به کابلشو مسی نیازمندیم.کابلشو از فلز مس لوله ای شکل تولید می شود و پس از پرس خوردن قسمت نوک آن و پخ شدن،سوراخ می شود و پس از آن برای جلوگیری از سولفات شدن کابلشو آبکاری کرم می شود.کابلشو ها از سایز 6 تا 300 بصورت رایج و استاندارد موجود در بازار می باشند و از سایز 400 تا 630 بصورت سفارشی می باشد. نحوه اتصال کابلشو به سر کابل به این صورت است که ابتدا سر لخت شده کابل را در داخل کابلشو قرار داده و با لقمه مناسب سایز کابلشو با پرس کابلشو پرس میزنیم و با چسب برق و شیرینگ قسمت پرس خورده را عایق می کنیم.

جنس این کابلشو فلزی و دو راهه برای اتصال هادی های مسی، از جنس فلز مس و برای هادی های آلومینیومی، از فلز آلومینیوم و برای اتصال هادی های آلومینیومی به مسی از نوع بیمتال استفاده می شود. این شرکت با خلوص 99.9% و از لوله بدون درز استفاده کرده و در هنگام پرس هیچگونه ترک یا شکاف مویی در آنها ایجاد نمی گردد و مطابق با استاندارد DIN تولید و ارائه گردیده است

کابلشو استاندارد از انواع درز دار میباشد درز در تمام طول ساق کاملا بسته است تا شرایط یکسانی را دور هادی ایجاد نماید.طراحی قیفی شکل لبه داخلی باعث راحتر وارد شدن کابل در داخل آن میشود. بدنه تمام سطوح داخلی آن دارای شیارهای متوالی بوده تا بعد از پرس شدن کابل حداکثر استحکام کشی و تماس الکتریکی برقرار گردد.

دلیل استفاده از کابلشو برق

یکی از پارامترهای مهم و تاثیرگذار در انتقال الکتریسته ،پارامتر مقاومت الکتریکی است که با علامت اختصاری امگا نمایش داده میشود و واحد اندازه گیری آن اهم می باشد.هرگونه نقص فیزیکی با ویژگی ذاتی اعم از اتصال نامناسب در محل های اتصال جریان الکتریکی یا افزایش ناخالصی هادی جریان الکتریکی باعث افزایش مقاومت الکتریکی می گردد.که از مشخصه های میتوان به کاهش راندمان عبور الکتریسیته ،افزایش دمای هادی مورد استفاده اشاره نمود.به همین علت کاهش مقاومت الکتریکی را باید در مشخصات فیزیکی همانند نقاط اتصال و یا انتقال جریان بررسی نمود.به همین جهت یکی از اقدامات رفع نقص در پارامترهای فیزیکی استفاده از کابلشو آلومینیومی و  کایلشو مسی منطبق با استاندارد و هم چنین به کارگیری درست و نصب استاندارد آن می باشد.

مشخصات فنی کابلشو برق

 • دارای ضخامت (گوشته متناسب )متناسب با میزان جریان عبوری داشته باشد.
 • دارای سایز مناسب با کابل مصرفی باشد.
 • دارای سوراخ متناسب با پیچ و مهره مصرفی در نقاط اتصال باشد.

نحوه انتخاب کابلشو برق

 • جنس کابلشو و جنس کابل مصرفی و شینه مصرفی یکی باشد.
 • با سایز کابل از نظر سایز تطابق کامل داشته باشند.

نحوه استفاده از کابلشو برق

 • اکسید زدایی در نواحی اتصال صورت می گیرد.
 • از گریس هادی جریان الکتریسته استفاده گردد.
 • در مکان های دارای لرزش از واشر فنری مناسب استفاده گردد.
 • پیچ و مهره گالوانیزه مناسب با سوراخ اتصال استفاده گردد.
 • نقطه اتصال و کابل توسط پرس با قدرت مناسب محکم گردد.

کابلشو بیمتال چیست ؟

کابلشو بی متال جهت انتقال جریان از کابل ها و سیم های آلومینیومی دارای سطح مقطع نیم دایره (DTL 1) و دایره (DTL 2) در شبکه های انتقال مناسب و هنگامی که جنس هادی و محل اتصال متفاوت باشند به منظور جلوگیری از عمل اکسیداسیون (خوردگی)در هنگام اتصال الکتریکی ازاین نوع استفاده میگرددکه توسط تکنولوژی Friction Welding ساخته شده و خلوص مس و آلومینیوم بکار رفته درآنها 99.5%  و در انواع سایزها (50-35-25-16-…….-800) موجود می باشد.

بر روی هر کابلشو برق و دوراهه علائم زیر حک شده است :

 • سطح مقطع کابل ورودی
 • قطر سوراخ پیچ
 • علامت اختصاری شرکت سازنده

فروش کابلشو مسی

شرکت آریا صنعت ایرانیان با در اختیار داشتن پرسنل متخصص و مجرب در زمینه خدمات مهندسی و تأمين كالاي مورد نياز صنايع نفت، گاز و پتروشيمي و کاخانجات تولیدی در راستای قطعات و تجهیزات مربوط به تجهیزات برق ساختمان و اتوماسیون صنعتی فعالیت خود را از سال 1390 با قرار گرفتن در لیست تامین کنندگان واحدهای صنعتی به صورت رسمی آغاز نموده است. این مجموعه مفتخر است که توانسته با همکاری مستقیم شرکتهای تولیدی داخلی و خارجی و حذف واسطه تجهیزات و قطعات مربوط به این صنف را تامین نماید. در این راستا فروش انواع سرسیم و کابلشو مسی و آلومینیومی در برنامه کاری خود قرار داده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت فروش سرسیم و کابلشو برق میتوانید با کارشناسان آریا صنعت ایرانیان در ارتباط باشید.

« ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام آذران صنعت روی لینک کلیک کنید. »