لوله فولادی برق

یکی از تجهیزاتی که در صنعت برق به وفور استفاده می شود، انواع لوله می باشد که بسته به متریال استفاده شده در آن نام گذاری میشود. در صورتیکه جنس اصلی تشکیل دهنده آن را فولاد شامل شود به این نوع لوله ها لوله های فولادی گفته می شود. به زبان ساده لوله های استوانه ای توخالی هستند با قطر دایره ای که از ویژگی های آنها می توان به مقاوت و استحکام آنها اشاره نمود. ویژگیهای لوله های فولادی باعث شده است که از آنها برای انتقال آب، گاز و محافظت از سیم های برق استفاده نمود.

از مزایای لوله های فولادی برق می توان به موارد زیر اشاره نمود:

لوله های فولادی قابل استفاده در صنایع مختلف ازقبیل آب،نفت،گاز، پتروشیمی، خودروسازی، هوافضا، کشتی سازی، معدن، الکتریکی و…می باشند.
لوله های فولادی نسبت به دما و فشار مقاومت بالای دارد.
این نوع لوله های مناسب جهت استفاده در جداره چاه­های نفت، صنعت پل سازی و اسکله ، ستون های بلند در برج ها و ساختمان، نرده و مبل،حمل ونقل و احداث تونل می باشند.
استفاده از لوله های فولادی با ساختار خاص جهت استفاده در دماهای بسیار پایین یا بالا
لوله های گالوانیزه و روکش دار ، مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی است
قابل استفاده در مبدل­ های گرمایی و کندانسورهای بخارو سیستمهای گرمایش تابشی
امکان تولید لوله های فولادی در قطر و ضخامت­ های مختلف-درزدار وبدون درز
ویژگی های فوق باعث تنوع کاربرد لوله های فولادی شده است. در حالت کلی از لوله های برق برای پوشش سیم و یا کابل هایی که از داخل این لوله های میگذرند استفاده می شود تا افراد را در برابر صدمات ناشی از تماس با برق و از طرف مقابل محافظت سیم و یا کابل ها از رطوبت، تابش نور آفتاب و شرایط آب و هوایی محافظت می کنند.

فرم دهی آسان با استفاده از دستگاه های لوله خم کن، استقامت و مقاومت بالا و ماندگاری این تجهیزات در برابر ضربات مکانیکی، حیوانات موذی، گرد و غبار و همچنین شکل مناسب لوله های فولادی باعث شده است مصرف و محبوبیت این لوله ها نسبت به سایر گزینه ها بیشتر باشد.

از لوله های فولادی برق بیشتر در موارد زیر استفاده می شود :

ساختمان های اداری
فروشگاه ها
هتل ها
بیمارستان ها
منازل
و …

کاربرد لوله فولادی برق :

۱) لوله فولادی برق مشکی :

لوله های فولادی برق را با کمک رنگ می توان در برابر زنگ زدگی مقاوم کرد. این نوع لوله های که به لوله های فولادی برق مشکی در بازار معروف هستند معمولا در فضاهای داخلی بناها و ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرند. بیشتر از این نوع لوله ها در نقاطی استفاده می شود که در معرض دید عموم قرار دارد و در جاهایی که احتمال زنگ زدگی شدید و خوردگی وجود دارد و یا لوله ها با زمین ارتباط مستقیم دارد، توصیه نمی شود.

۲) لوله فولادی گالوانیزه :

در صورتیکه لوله های فولادی با روکشی همانند روی یا کادمیوم پوشیده شوند به آنها لوله های فولادی گالوانیزه گفته می شود. این پوشش باعث مقاوت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی، خوردگی می شود. لوله های فولادی گالوانیزه برق را می توان در جاهایی که احتمال زنگ زدگی بالاست و همچنین در داخل گچ در بناها استفاده نمود.

۳) لوله فولادی گالوانیزه عمقی داغ :

این نوع لوله فولادی برق و متعلقات آن در محل هایی با رطوبت بالا و همچنین در مواردی که مقاومت مکانیکی بالا مورد نیاز است که لوله های برق در معرض عوامل زنگ زدگی و خوردگی قرار می گیرند مانند لوله کشی های روکار که در فضای بیرونی انجام می گیرتد، مورد استفاده قرار می گیرد .

متعلقات لوله فولادی برق :

انواع براس بوشن
بست اسپیت
زانویی ساده
زانویی دور دار
زانویی درب دار
سه راهی ساده لوله فولادی برق
سه راهی درب دار
براس بوشن – تبدیل لوله فولادی برق
کاندولت
درپوش پلاستیکی و آلومینیومی
بست انتهایی
سرلوله پلاستیکی
شرکت آذران پایدار صنعت مفتخر است که توانسته با همکاری مستقیم شرکتهای تولیدی داخلی و خارجی و حذف واسطه تجهیزات و قطعات مربوط به این صنف برق را تامین نماید. در این راستا فروش انواع لوله فولادی برق در سایزهای مختلف را در برنامه کاری خود قرار داده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت لوله فولادی برق میتوانید با کارشناسان آریا صنعت ایرانیان در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *