سینی کابل

سینی کابل برق

سینی کابل

سینی کابل

سینی کابل

سينی كابل هاي گالوانيزه Cable tray به منظور حفاظت از سيستم عبوري انواع كابل و نيز جهت هرچه مرتب كردن كابل و جلوگيري از تماس كابل های برق با يكديگر استفاده مي شود. سینی های کابل به عنوان یک جایگزین مناسب برای سیم کشی روکار استفاده می شود، این ابزار در جهت زیبایی و مرتب بودن کابل کشی‌ها و هچنین جهت نصب انواع مهتابی در زیر آن‌ها در ساختمان‌ها استفاده می‌شود. در شرکت ها، موسسات، تولیدی ها و کارخانجات به جهت وجود تعداد بیشماری دستگاه ها و راههای ارتباطی و تعدد استفاده از کابل ها استفاده از سینی کابل بسیار معقول و به صرفه می باشد. سینی کابل باعث می شود تا مجموعه زیادی از کابل ها علاوه بر اینکه از حفاظت برخوردار باشند، به صورت منظم و از یک مسیر عبور کنند. معمولا سینی کابل ها به شکلی طراحی می شوند تا منافذی را برای عبور هرچه بیشتر جریان هوا در اطراف سیم ها، خروج گرد و غبار و حتی آب را داشته باشند. بنابراین ظاهری مشبک را نیز در آن ها شاهد می باشیم.

مزایای استفاده از سینی کابل

 1. تنوع در قطعات و اتصالات که هر نوع شکل‌دهی را به راحتی امکان‌پذیر می‌سازد.
 2. غیرقابل اشتعال بودن قطعات
 3. ساخت و تولید مطابق با استانداردهای بین‌المللی و استاندارد اروپا
 4. سینی و نردبانهای کابل با ورق استیل مقاوم در برابر بخارهای اسیدی و سایر مواد شیمیایی
 5. دارای لبه‌های صاف و عدم صدمه به کابل
 6. مقاوم در برابر ضربه
 7. ایده‌آل برای مناطق آب و هوایی مرطوب
 8. دارای عمر بسیار بالا
 9. سایزهای متنوع
 10. تحمل وزن بالا

انواع سینی کابل

سینی کابل آلومینیومی

سینی های کابل ساخته شده توسط آلومینیوم به عنوان سینی کابل آلومینیومی شناخته می شوند. معمولا این نوع از سینی کابل به دلیل مقاومت بالا نسبت به وزن خود، دوام زیاد در برابر خوردگی و راحتی نصب، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. آنها همچنین مزایای دیگری از جمله وزن سبک (نزدیک به نسبت 50٪ از سینی فولادی)،  تعمیر و نگهداری ارزان را دارند و همچنین جنس این سینی ها که آلومینیومی و غیر مغناطیسی هستند باعث می شود که منجر به کاهش تلفات الکتریکی شود. در کل سینی کابل آلومینیومی بهترین مقاومت در برابر آسیب را در محیط هایی با میزان خوردگی بالا دارند.

سینی های کابل فولادی

مزیت های اصلی استفاده از سینی کابل استیل، قدرت بالای آن و هزینه کم است. معایبی که در این مدل از سینی کابل می توان مشاهده کرد عبارتند از وزن بالا، هدایت الکتریکی کم و مقاومت نسبتا ضعیف در برابر خوردگی. بنابراین برخی از شرکت ها پوشش و آبکاری خاص در بهبود میزان مقاومت در برابر خوردگی را ارائه می کنند، از این موارد می توان به پیش گالوانیزه، گالوانیزه گرم (پس از ساخت)، اپوکسی و رنگ های خاص اشاره کرد. این نوع از سینی کابل استقامت مکانیکی بسیار بالایی دارد و توسط فرآیند شکل گیری با نورد مستمر ساخته می شوند. در نتیجه فرآیند فرم دهی و اکسترود باعث افزایش استقامت در سینی کابل فولادی می گردد.

سینی کابل از جنس فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ مقاوم در برابر رنگدانه ها، مواد شیمیایی آلی و مواد شیمیایی غیر آلی در دمای بالا است. بعضاً مشاهده می شود که در مکان هایی نیاز به سینی کابل می باشد، ولی  به جهت رطوبت بسیار بالا شاهد خورندگی بیش از حد سینی کابل هستیم، همانند کارخانجات فراورده های شیر که همواره نیاز به استریل کردن کل محیط با مواد شوینده قوی دارند، در این گونه محیط ها حتما باید از سینی کابل استیل استفاده نماییم. سینی کابل استیل ضد زنگ علاوه بر زیبایی، استحکام بالا و مقاومت زیادی در برابر خوردگی نسبت به دیگر سینی کابل ها دارد. این نوع از سینی کابل به نسبت دیگر سینی کابل ها دارای قیمت بالاتری بوده بنابراین میزان متقاضی کمتری در بازار خرید و فروش سینی کابل دارند. میزان بالای کروم و نیکل و کاهش میزان کربن منجر به مقاومت بالا در برابر خوردگی در این جنس از سینی کابل شده است.

انتخاب ضخامت استاندارد و لبه سینی کابل گالوانیزه

به طور معمول برای مصارف صنعتی و تجاری از سینی کابل با لبه 4 سانتیمتر استفاده می کنند و درصورتی که تعداد کابلها افزوده گردد می توان علاوه بر افزایش ضخامت ، ارتفاع لبه را تا 10 سانتیمتر افزایش داد ، البته لبه های بیشتر برای مصارف صنعتی عمدتا با تعداد کابل بالا استفاده می گردد. سینی کابل بر اساس مقاومت مورد نیاز از ورق های با ضخامت کمتر از یک میلیمتر ، 1، 1.25، 1.5، 1.75، 2 ، 2.25 میلی متر و طول 2 و 3 متری ساخته می شود. ضخامت های کمتر از یک میلیمتر بیشتر جنبه استفاده های تجاری داشته و عمدتا در مصارف صنعتی با کابلهای تعداد بالا و سنگین از آن استفاده نمیگردد. تعداد خمهای سینی کابل می تواند 2 ، 4 و یا 6 باشد که افزایش تعداد آن باعث افزایش مقاومت صفحه سینی و تحمل بار بیشترآن می شود. برای مصارف معمولی و تجاری سبک تا متوسط ، عمدتا تعداد خم ها را 4 خم انتخاب می نمایند اما برای مصارف سنگین و صنعتی بهتر است از سینی های کابل 6 خم در پروژه ها استفاده گردد.

انتخاب مناسب سينی كابل

محیطی که سینی کابل در آن به کار می رود در تعیین نوع سینی کابل بسیار اهمیت دارد، اگر در محيطي كه در معرض هواي شرجي و مرطوب و نم قرار دارد بخواهیم از سینی کابل استفاده كنيم بايد سيني كابلي باشد كه در مقابل اين شرایط آب و هوایی مقاومت بالایی داشته باشد اين نوع سيني كابل از جنس سيني كابل گالوانيزه گرم ابكاري شده است. سيني كابل گالوانيزه گرم طول عمري بيشتري نسبت به سيني كابل گالوانيزه معمولی دارد. اما در صورتیکه محیطی که برای نصب سینی کابل انتخاب کرده ایم فضایی مملو از بخارهای اسیدی می باشد جنس سینی کابل باید از جنس استیل ضد زنگ باشد که در برابر خوردوگی اسید، روغن و آمونیاک بسیار مقاوم است. این نوع از سینی کابل ها در این چنین محیط هایی عمر بسیار طولانی نیز دارند.

با توجه به تنوع سینی های کابل از نظر جنس و نوع کاربرد، مهندس یا طراح باید با توجه به الزامات مورد نیاز در پروژه، سینی کابل مطلوب را انتخاب نماید. در برنامه های کاری مختلف انواع مختلف سینی استفاده می شوند.

 از انواع سینی های کابل که مورد استفاده قرار می گیرند میتوان به :

 • سینی کابل با ورقه مشبک
 • نردبان های کابل
 • سينی كابل ستون فقراتی
 • سینی های بسکت یا مش (Basket  یا Mesh)
 • سينی كابل ورقه مشبک

سينی كابل ورقه مشبک

 این نوع از سینی های کابل دارای ورق گالوانیزه می باشد که در ضخامتهای  ( 1  ،  1/25  و  1/5 )  برای کاربردهای گوناگون ساخته می شوند. اما این سینی های مشبک را در عرض های مختلف و با ابعاد: 100، 150، 200، 250، 300، 400، 500 و 600 میلیمتر می توان یافت. برای هر یک از عرض هایی که نام بردیم یک سری کامل از متعلقات مربوطه، فیتینگ ها و نگه دارنده ها نیز ساخته می شود. این سینی ها، همانند دیگر سینی های استاندارد در طول دو متر ساخته می شوند. این سينی كابل ها دارای درپوشی می باشند که در انتهای عملیات کابل کشی برای پوشش نهایی استفاده می شود تا از هرگونه آسیب فیزیکی به کابل ها جلوگیری کرده و به گونه ای دور تا دور مجموعه کابل ها پوشش داده می شود.

نردبان کابل

 80٪ سینی های مورد استفاده در صنایع، از نوع نردبان کابل می باشد. از آنجایی که این سینی ها ظاهری همچون نردبان را دارند به این اسم نامگذاری شده اند. نردبان کابل ، بدون پوشش بوده که این موضوع اجازه می دهد حداکثر جریان آزاد هوا در سراسر کانال کابل کشی وجود داشته باشد تا حرارت تولید شده در هادی های کابل به طور موثر از بین برود.

ویژگی های نردبان های کابل

در این نوع از سینی شاهد استفاده از جنس گالوانیزه هستیم که ضخامت به کار رفته در آن (1.25 و 1.5) می باشد. پهنای ان نیز معمولاً برابر با 50 و 100 میلیمتر است و همانند سینی کابل، دارای یک سری کامل از فیتینگ ها، متعلقات لازم و نگهدارنده ها می باشند. در نردبان کابل فاصله بین پله ها به شکل معمول و استاندار خود، یعنی 250 میلیمتر است. در این مدل نیز طول هر سینی 2 متر می باشد که اندازه استاندارد در ساخت انواع مختلف سينی كابل دیگر نیز می باشد. زانویی به کار رفته در نردبان کابل از جنس ورق گالوانیزه با ضخامت های (1، 1.25 و 1.5) بوده و از زانوها در مسیر با تغییر جهت نود درجه استفاده می شود. همچنین سه راهی در این سینی تماما از جنس ورق گالوانیزه است و ضخامت آن نیز برابر 1، 1.25 و 1.5 سانت است.

سینی کابل ستون فقراتی

از انواع دیگر سینی های مورد استفاده در صنعت برق می توان به سينی كابل ستون فقراتی اشاره کرد. سينی كابل ستون فقراتی یک سیستم پشتیبانی از کابل است که به راحتی نصب شده و از لحاظ ایمنی، قابل اطمینان می باشد.
در این مدل از سينی كابل می توان کابل ها را از دو طرف سینی بارگیری کرد. به دلیل باز بودن اطراف سينی كابل ستون فقراتی، یک جریان هوای مناسب برای جلوگیری از گرم شدن کابل ها وجود دارد. در ساخت این گونه از سينی كابل ، از وجود هر گونه لبه های تیز و سخت خودداری شده تا ایمنی به بهترین شکل حفظ گردد.
وزن بسیار کم این نوع از سینی، استفاده از آن را بسیار راحت تر نموده و جنس ضد زنگ آن باعث دوام و عمر هرچه بیشتر آن می گردد. از این نوع از سينی كابل برای نصب کابل های برق با ولتاژ کم استفاده می شود و حداکثر آزادی در آن مشاهده می شود. سرعت نصب بسیار بالای آن از ویژگی های مهم این نوع از سينی كابل می باشد.

سینی های بسکت یا مش (Basket یا Mesh)

نوع دیگری از سينی كابل سینی بسکت یا مش نام دارد. معمولا این نوع از سينی كابل برای جدا کردن سیم های کوچکتر از یکدیگر بوده و همچنین برای پشتیبانی از سیم استفاده می شود. در این نوع از سينی كابل نیز از جنس مقاوم و سبکی استفاده شده است. اطراف آن نیز کاملا باز بوده که می تواند به بهترین شکل باعث یک تهویه مناسب با جریان داشتن هوا ایجاد نماید. به طور معمول این نوع از سینی کابل برای ارتباطات مخابراتی و یا مسیر فیبرهای نوری استفاده می شود. سینی های کابل معمولا از جنس مشترکی از فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، پلاستیک فشرده و یا شیشه نشکن ساخته می شود. در همگی موارد وزن به کار رفته در ساخت سینی ها بسیار کم بوده و با توجه به نوع مصرف شیوه نصب بسیار آسانی داشته که در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد.

متعلقات سینی کابل و نردبان کابل

زانویی سینی کابل

زانویی افقی، مسیر یک کابل را در یک صفحه تغییر می دهد. این زانویی ها در انتهای سینی گالوانیزه بسته شده و در زاویه های ۳۰، ۴۵، ۹۰ درجه ساخته می شود.

زانویی های داخلی و خارجی نیز هستند که برای تغییرات در صفحه عمودی در انتهای سينی بسته می شود. این زانویی ها در شکل های مختلف از جمله T و + شکل ساخته می شوند. کلمپ ها و نگهدارنده ها و بست های مختلفی به همراه سينی كابل استفاده می شوند تا یک سیستم عملیاتی کامل  سینی گالوانیزه تامین کند.

سه راهی سينی کابل

از سه راهی سینی کابل به منظور تغییر در مسیر کابل ها استفاده می شود . سه راهی سینی کابل توسط رابط بخ سینی کابل متصل می گردد. در نهایت به قسمت چهار راه سینی نردبان کابل می توان اشاره کرد که همانند موارد قبلی از جنس و اندازه های مشابهی ساخته شده است.

سینی کابل نردبان بدون پوشش، اجازه می دهد حداکثر جریان آزاد هوا در سراسر کابل چرخش داشته باشد. همچنین این امر اجازه می دهد تا حرارت تولید شده در هادی های کابل ها به طور موثر از بین برود.

چهارراه سيني كابل

از ديگر متعلقات سينی كابل سه راهي سينی كابل و يا چهارراه سينی كابل ميباشد كه در جاهايي كه كابلها بايد تقسيم شود ودر مسير ديگري به راه ادامه دهند از سه راهي سينی كابل و يا چهارراه سينی كابل استفاده ميشود.

کاهنده سينی كابل

از ديگر متعلقات سينی كابل تبديل به چپ سيني كابل تبديل به راست سينی كابل تبديل مستقيم سينی كابل و يا كاهنده سينی درعرض مي باشد از تبديل سينی كابل و يا كاهنده سينی زماني استفاده ميشود كه ميخواهيم تعداد كابل ها را كم كنيم وبه عرض كمتري از سيني كابل احتياج داريم براي كم كردن عرض سينی های كابل و يا نردبان كابل از تبديل سينی كابل و يا كاهنده سينی كابل استفاده ميشود.

از دیگر لوازم جانبی سینی کابل می توان به :

اشاره کرد.

فروش انواع سینی کابل

شرکت آریا صنعت ایرانیان با در اختیار داشتن پرسنل متخصص و مجرب در زمینه خدمات مهندسی و تأمين كالاي مورد نياز صنايع نفت، گاز و پتروشيمي و کاخانجات تولیدی در راستای قطعات و تجهیزات مربوط به تجهیزات برق ساختمان و اتوماسیون صنعتی فعالیت خود را از سال 1390 با قرار گرفتن در لیست تامین کنندگان واحدهای صنعتی به صورت رسمی آغاز نموده است. این مجموعه مفتخر است که توانسته با همکاری مستقیم شرکتهای تولیدی داخلی و خارجی و حذف واسطه تجهیزات و قطعات مربوط به این صنف را تامین نماید. در این راستا فروش انواع سینی های کابل در سایزهای مختلف را در برنامه کاری خود قرار داده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت سینی های کابل و متعلقات آن و همچنین نصب و اجرای آن می توانید با کارشناسان آریا صنعت ایرانیان در ارتباط باشید.

 

کاتالوگ سينی كابل | فروش سينی كابل لاله زارمحاسبات سينی كابل | قیمت فروش سينی كابل pvc | فروش سينی كابل مشبک | فروش سینی پی وی سی | اتصالات سينی كابل برق | فروش سينی كابل در تبریز | کانال کابل برق | فروش سینی کشی برق صنعتیکاتالوگ داکت البرز | تولید سینی کابل | تامین سینی کابل | ساخت سینی کابل | نصب سینی کابل | زانویی سینی کابل | نردبان سینی کابل | کاهنده سینی کابل | سه راهی سینی کابل | چهارراهی سینی کابل | درب سینی کابل | نردبان کابل |سينی كابل ستون فقراتی | سينی كابل ورقه مشبک | قیمت سینی کابل pvc | اجرای سینی کابل | تولید انواع سينی كابل

سینی کابل 4.50/5 (90.00%) 2 votes
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها
error: کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریا صنعت ایرانیان می باشد